7.03/ DKF Pełna Sala: Anatomia upadku + dyskusja

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Pełna Sala, na którym obejrzymy wspólnie "Anatomię Upadku", jeden z najgłośniejszych tytułów sezonu nagród.

🗣 Po projekcji odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi redaktor portalu Pełna Sala - Patryk Ciesielczyk.
⭐ DKF Pełna Sala: Anatomia upadku
📅 7.03, godz. 19:30
🎫 Bilety: https://tiny.pl/dq54q

„Anatomia upadku” to absolutne wydarzenie – jeden z najgłośniejszych filmów roku, zdobywca pięciu nominacji do Oscarów (w tym dla Najlepszego Filmu), dwóch Złotych Globów, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. To mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „czy zabiła?” ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z „Zaginionej dziewczyny” Davida Finchera. To coś więcej niż śledztwo w sprawie morderstwa: to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji w pozornie szczęśliwym małżeństwie. W roli głównej fenomenalna Sandra Hüller, typowana jako jedna z głównych faworytek w oscarowym wyścigu.

Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który nurtuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie jest oczywiste i brzmi: 'Czy to zrobiła?'.