KINOŻERCY - kino plenerowe ze Strefą Błonia powraca!

KINOŻERCY czyli kino plenerowe w Strefa Błonia powraca! Filmy, pyszne jedzenie i filmowe hity czekać będą na was co czwartek aż do końca września. Pierwszy pokaz rozpoczynamy uwielbianym przez was NA RAUSZU - 26.05, godz. 21:00. Bilety dostępne pod adresem: https://bilety.kinomikro.pl/

Seanse odbywają się w zadaszonym namiocie na terenie Strefy Błonia (al. 3-Maja 55). Bilety na seanse plenerowe dostępne są TUAJ ->  https://bilety.kinomikro.pl/

Harmonogram projekcji:

21.07  KAWA I PAPIEROSY

Jarmusch rozpoczął swój cykl krótkich etiud filmowych, w tych szczęśliwych czasach, gdy można było zapalić papierosa w publicznym miejscu bez narażenia się na zarzut próby zabójstwa Teraz otrzymujemy ich pełną antologię: 11 krótkich filmików, których bohaterowie popijając kawę i paląc papierosy rozmawiają na przeróżne tematy...
Wyk: Roberto Benigni, Steven Wright, Steve Buscemi, Iggy Pop, Tom Waits, Cate Blanchett, Alfred Molina, Bill Murray
USA 2003, 97’

28.07  PALM SPINGS

Beztroski Nyles  i zadeklarowana singielka Sarah poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień.
reż. Max Barbakow, wyk. Andy Samberg, Cristin Milioti, J.K. Simmons
USA 2020, 90’

4.08  ANIOŁ

Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlitos o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, pokusa, której nie chce się oprzeć. Kiedy w nowej szkole spotyka Ramona natychmiast stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną ryzykownych przygód, namiętnej miłości i mrocznej zbrodni. Porywająca historia inspirowana losem prawdziwego seryjnego mordercy „Aniołem śmierci”. 
Reż. Luis Ortega, wyk. Lorenzo Ferro, Chino Darín, Daniel Fanego, Mercedes Morán, Cecilia Roth,
Argentyna, Hiszpania 2018, 115

11.08  BELLE

W Belle, najnowszym anime nominowanego do Oscara Mamoru Hosody, klasyczna opowieść o Pięknej i Bestii spotyka się z wirtualnym światem awatarów. To wizualnie olśniewający musical o szukaniu swojego prawdziwego głosu, życiu w dwóch światach i sile, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy.
reż. Mamoru Hosoda, Japonia 2021, 121’

18.08  C'MON C'MON

Dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i... przytulać. Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film Millsa buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.
Reż. Mike Mills, wyk. Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Woody Norman
USA 2021, 109’

25.08  TRUPOSZ

Niezwykły czarno-biały „western egzystencjalny”, będący elegią ku czci Dzikiego Zachodu. Połowa XIX wieku, młody buchalter przybywa do osady na pograniczu i... zostaje rewolwerowcem. Ta czarna komedia jest najzabawniejszą i najśmielszą odyseją, jaką podjął konsekwentnie reżyser 
Reż. Jim Jarmusch , wyk: Johnny Depp, Robert Mitchum, Iggy Pop, Gabriel Byrne, John Hurt, 
USA 1995, 120’

1.09  LAMB 

Najoryginalniejszy film roku to dzikie dziecko horroru i mrocznej baśni, urodzone w krainie, w której nie sposób odróżnić dnia od nocy, dobra od zła, a człowieka od zwierzęcia. Akcja Lamb rozgrywa się na osamotnionej owczej farmie, którą prowadzi milcząca para, María i Ingvar. Ich spokojne, wypełnione pracą życie odmieni się, gdy w zagrodzie przyjdzie na świat niezwykła istota.
reż.  Valdimar Jóhannsson , wyk.  Noomi Rapace, Hilmir Snær Guðnason, Björn Hlynur Haraldsson
Islandia, Szwecja, Polska 2021, 106’

8.09  MYSTERY TRAIN

Każda z trzech części tego filmu to inna wersja wydarzeń pewnej nocy w małym podupadłym hotelu, w rodzinnym mieści Elvisa Presleya. Może jednak Elvis żyje?  
reż. Jim Jarmusch wyk: Steve Buscemi, Elisabeth Bracco, Youki Kodoh
USA 1989, 115’

15.09 LUX AETERNA 

Lux Aeterna” to hipnotyczna, diabelska i pełna czarnego humoru opowieść o kulisach powstawania pewnego filmu reklamowego, którego realizacja wymknęła się spod kontroli. W scenografii przypominającej czeluści piekielne odziane w luksusowe stroje gwiazdy i modelki szykowane są na stos. Napięcie i chaos na planie nieoczekiwanie budzą uśpione żądze. Czy stosy naprawdę zapłoną?
Reż.  Gaspar Noe, WYK.  Charlotte Gainsbourg, Beatrice Dalle, Abbey Lee
Francja , 2019, 50’

22.09  DUCH ŚNIEGÓW

Niezwykłe kinowe doświadczenie, epicka, fascynująca i kojąca duszę opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera. Zachwycające, zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis – przygotujcie się na coś wspaniałego.
Reż. Marie Amiguet, Vincent Munier
Francja 2021, 94’