Wydarzenia

Przegląd filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera powraca już 9-11 grudnia. Zapraszamy!

Biblioteka Kraków, Rada Dzielnicy V Krowodrza oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Oddział w Krakowie zapraszają na premierę filmu dokumentalnego "Krakowski szlak filmowy". Wstęp wolny. 

Filmy Najlepsze z Najgorszych (pierwszy raz w Krakowie!!!) i Kino Mikro zapraszają na świąteczny horror komediowy o bałwanie zabójcy! Najlepsze z najgorszych to pokazy różnorodnego kina klasy B. Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła a także zaangażowanie i pasja autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej.

W ten wyjątkowy, sylwestrowy wieczór zapraszamy na przedpremierowy pokaz  filmu "Niebezpieczni dżentelmeni".   Iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to "kto zabił?", jest pytanie "kogo zabito?" Startujemy o 21:30. Zapraszamy!

Zapraszamy na przedpremierowe pokazy "W gorsecie". Przepiękna i ponadczasowa opowieść o cesarzowej Sisi, która ponad wszelkie przywileje pragnęła wolności. Znakomite recenzje krytyków (100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes!) i fenomenalna Vicky Krieps („Nić widmo”) w roli głównej, nagrodzona w Cannes statuetką dla Najlepszej Aktorki (Un Certain Regard).

Czarny koń sezonu nagród, okrzyknięty przez krytyków jednym z najlepszych filmów minionego roku! Zobaczcie przedpremierowo "Aftersun".

Krakowski Oddział Centrum Praw Kobiet i Kino Mikro zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Mikrofeminizacje. Na przełomie listopada i grudnia spotkamy się aż 4 razy. Obejrzymy wspólnie oraz podyskutujemy przy filmach: "Kobieta na dachu" (przedpremierowo), "Silent Twins", "Na pełen etat" i "Niebieska linia" (przedpremierowo). 

Przed wami najbardziej kinofilska opowieść tego roku. Steven Spielberg zabiera nas w przepiękną podróż wraz z "Fabelmanami". Zapraszamy na pokazy przedpremierowe. 

Uwielbiany przez widzów cykl Wystawa na Ekranie wraca do naszego stałego repertuaru! Wystawa na Ekranie to wyjątkowe spotkanie ze sztuką w sali kinowej.

Wybierzcie się z nami w szalony rejs i zobaczcie przedpremierowo "W trójkącie". To nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

W związku z zamknięciem kin przenosimy do odwołania swoją działalność do internetu. Zapraszamy na Mojeekino.pl. W zakładce Mojeekino.pl znajdziecie informacje o nadchodzących imprezach, przeglądach oraz pokazach specjalnych!

"Pora dla seniora" to cotygodniowy cykl spotkań w Kinie Mikro (Juliusza Lea 5) przygotowany  z myślą o seniorach. Co sobotę zapraszamy na spotkania ze świetnym kinem w towarzystwie dobrej rozmowy. Każdy pokaz poprzedzony będzie prelekcją wygłoszoną przez specjalistę. Po seansie zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji.