Wydarzenia

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz nominowanego do Oscara dokumentu "20 dni w Mariupolu". Wstrząsający filmowy akt oskarżenia Rosji: zapis zagłady Mariupola z narażeniem życia zrealizowany przez jedynego korespondenta, który do końca pozostał w oblężonym mieście. Film, który zdobył Nagrodę Pulitzera.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Pełna Sala, na którym obejrzymy wspólnie "Anatomię Upadku", jeden z najgłośniejszych tytułów sezonu nagród.

Filmy krótkometrażowe nominowane do Oscara znowu w kinach! Oscary przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową to jedne z najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina. Nominacje ogłaszane są w kilkunastu kategoriach, a wśród nich również dla najlepszych filmów krótkometrażowych. Zapraszamy na pokazy specjalne filmów animowanych i aktorskich. 

„Strefa interesów” to nagrodzony Grand Prix festiwalu w Cannes, wyreżyserowany przez Jonathana Glazera („Sexy Beast”, „Narodziny” oraz „Under the Skin”) film o codziennym życiu komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa, i jego rodziny. Zobaczcie przedpremierowo!

Nowy film twórcy „Lisbon Story" i „Nieba nad Berlinem" to medytacja nad prostotą i pięknem życia. W „Perfect Days" Wim Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienności.

„Bękart” to najnowszy epicki dramat kostiumowy z Madsem Mikkelsenem w roli głównej, w reżyserii cieszącego się międzynarodowym uznaniem Nikolaja Arcela. Zapraszamy na pokaz przedpremierowy!

Po sukcesie pierwszej edycji „Krótkiej historii polskiego kina” czas na część drugą. Zapraszamy na „Krótką historię polskiego kina część II.: twórcy osobni”. W ramach pierwszego spotkania zapraszamy na pokaz "Ostatniego dnia lata" w reżyserii Tadeusza Konwickiego. 

Zapraszamy na kolejne spotkanie cyklu Mikrofeminizacje. W lutym zaprezentujemy "Niebezpiecznego kochanka". Po seansie zapraszamy na spotkanie połączone z dyskusją.

Zapraszamy na pokaz specjalny filmu "Powstaniec 1863" w ramach cyklu Kino i historia. Pokazy połączone są z dyskusją i wykładami historyków, specjalistami od epoki, której dotyczy film. Wydarzenie organizowane przez Kino Mikro i Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

W związku z zamknięciem kin przenosimy do odwołania swoją działalność do internetu. Zapraszamy na Mojeekino.pl. W zakładce Mojeekino.pl znajdziecie informacje o nadchodzących imprezach, przeglądach oraz pokazach specjalnych!