KINO A PSYCHOANALIZA- POWRÓT BENA

Zapraszamy na kolejny film z cyklu "Kino a psychoanaliza". 10 lutego 2019 o godzinie 12:00 obejrzymy film "Powrót Bena". Dyskusję po filmie poprowadzą psychoanalityczka Ewa Kwaśny,  oraz filmoznawczyni Anna Taszycka.

Gdy Holly (Julia Roberts) wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena (Lucas Hedges), który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka,  mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

W głównych bohaterów wcielili się Julia Roberts i Lucas Hedges, który zwrócił uwagę widzów swoimi znakomitymi rolami w takich filmach, jak Manchester by the Sea, Lady Bird czy Trzy billboardy za Ebbing, Missouri. Scenarzystą i reżyserem filmu jest jego ojciec Peter Hedges, autor scenariuszy do filmów Był sobie chłopiec i Co gryzie Gilberta Grape'a.

reżyseria: Peter Hedges

aktorzy: Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance, Kathryn Newton, Michael Esper

USA 2018, 103'