ZIMNA WOJNA- KINO A PSYCHOANALIZA

W niedzielę 14 października o godzinie 12:00 zapraszamy na inaugurację nowego sezonu cyklu Kino a psychoanaliza. Obejrzymy "Zimną wojnę" Pawła Pawlikowskiego. Po seansie zapraszamy na dyskusję o filmie, którą poprowadzą psychoterapeutka Katarzyna Lenda Woźniak oraz filmoznawczyni Anna Taszycka.

 Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski  i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości  dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” będzie… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig, Tomasza Kota,  Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2017 i zakończyły na początku sierpnia br. Ekipa kręciła nie tylko w Polsce, ale również Francji i Chorwacji. Obraz jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską

In Polish with English subtitles.

Reżyseria: Paweł Pawlikowski

Występują: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc

Polska/Francja/Wielka Brytania 2018, 84'