DOTKNIJ NIEBA

Skomponowany przez Barta Millarda i zespół MercyMe utwór „I Can Only Imagine” podbił listy przebojów. Film „Dotknij nieba” pokazuje prawdziwą historię powstania jednego z największych religijnych hitów w dziejach amerykańskiej muzyki. 

To poruszająca opowieść o wierze, miłości, sile muzyki – i o piosence, której duchowe przesłanie przyczyniło się do setek tysięcy nawróceń. 
Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc, że w ten sposób odbuduje swoje relacje z rodzicem. Niestety, ciężka kontuzja przekreśla marzenia o futbolowej karierze i chłopak zostaje zmuszony do zmiany planów. Z pomocą przychodzi mu jedna z nauczycielek, która dostrzega w Millardzie nieodkryty talent muzyczny. Zachęcany przez swoją dziewczynę – Shannon, Bart postanawia dołączyć do lokalnego zespołu, zostając ich wokalistą. Grupa przyjmuje nazwę MercyMe i wyrusza w trasę po Ameryce. Niestety, pierwsze koncerty nie zwiastują niczego wielkiego. Sceptyczni wobec zespołu są zarówno widzowie, jak i krytycy. Wszystko zmienia się po jednym z występów... Bart, który właśnie dowiedział się o chorobie ojca i poważnie rozważa odejście z zespołu, siada samotnie z gitarą i zaczyna komponować. Wspominając wszystko, co przydarzyło mu się w życiu, przelewa uczucia i słowa na papier. Z dawnych emocji i niespełnionych nadziei wyłania się legenda „I Can Only Imagine”.

reżyseria: Andrew Erwin, Jon Erwin
obsada: J. Michael Finley, Madeline Carroll, Dennis Quaid, Trace Adkins,
USA 2018, 110’