Przypadek będzie motywem przewodnim piątej edycji CF. Odbędzie się ona od 22 do 27 maja w Krakowie. Do kina Mikro zapraszamy na projekcje filmowe.

W dniach 27 maja - 3 czerwca zapraszamy na 58. Krakowski Festiwal Filmowy - jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkometrażowym filmom fabularnym.

Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski  i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości  dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” będzie… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Nigdy nie jest za późno, na dziecko!

Thriller Joachima Triera („Głośniej od bomb”, „Oslo, 31 sierpnia”, „Reprise. Od początku raz jeszcze”). Intrygująca i nieoczywista opowieść o nadprzyrodzonych mocach i najgłębiej ukrytych pragnieniach. Jak pisze ThePost, „Thelma” to fascynujące połączenie Bergmanowskiego klimatu z kinem akcji na poziomie, którego nie powstydziłby się Stephen King.

Twórcy wielokrotnie nagradzanego filmu Juno ponownie łączą siły. Reżyser Jason Reitman oraz scenarzystka Diablo Cody przedstawiają wnikliwy portret współczesnej matki, którego sercem jest znakomity aktorski duet Charlize Theron (Atomic Blonde) oraz Mackenzie Davis (Blade Runner 2049).  Partnerują im Mark Duplass (Siostra twojej siostry) i Ron Livingston (Obecność).

Thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze.

Thriller historyczny w reżyserii Piotra Szkopiaka rozgrywa się w powojennym Bristolu. Fabuła filmu toczy się wokół jednej z najgłośniejszych zbrodni II wojny światowej – zbrodni katyńskiej.

Film drogi, komedia, dramat i intymny portret relacji syna z matką. Potrafi zarówno rozśmieszyć jak i wzruszyć do łez, zaś jego bohaterowie uczą, jak cieszyć się nawet z drobnych rzeczy i nie tęsknić do tego, czego nie mamy, ale doceniać ludzi, relacje, przedmioty, jakie są w naszym posiadaniu.

Czasem wystarczy iskra, by rozproszyć mrok. 

Zapraszamy na nowy sezon wydarzeń z cyklu WYSTAWA NA EKRANIE oraz ART BEATS. 

Najnowszy film twórców obsypanych nagrodami hitów „Nietykalni” i „Samba”. Przezabawne przygody ekipy weselnej, której niestraszna żadna impreza. W rolach głównych w komedii zobaczymy plejadę francuskich znakomitości aktorskich, takich jak: Jean-Pierre Bacri („Gusta i guściki”), Gilles Lellouche („Niewierni”), Suzanne Clément („Na zawsze Laurence”) i Jean-Paul Rouve („Dalida. Skazana na miłość”).