Zapraszamy na rozpoczęcie nowego sezonu cyklu "Kino a Psychoanaliza". Zaczniemy nagradzanym filmem "The Square" w reż. Roberta Östlunda.  Seans rozpocznie się 1 października 2017 r. o godzinie 11:30. Dyskusję po filmie poprowadzą psychoterapeutka psychoanalityczna Katarzyna Lenda - Woźniak oraz filmoznawczyni Anna Taszycka.

4 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zwierząt. To znakomita okazja do tego, by zachęcić uczniów, tych małych i dużych, do rozmów na temat obecności zwierząt w naszym życiu.

The Square to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Film Rubena Östlunda (Turysta), z Elisabeth Moss (seriale Opowieść podręcznej i Tajemnice Laketop), Dominikiem Westem (Dumni i wściekli) i Claesem Bangiem w rolach głównych, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes.

Valerie Remercier, znana wszystkim z roli mamy Mikołajka w najlepszej francuskiej komedii romantycznej tego lata!

"Tarapaty" to film przygodowy, detektywistyczny, nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego kina familijnego. Utrzymany w klimacie "retro", a więc atrakcyjny nie tylko dla dzieci, ale i ich rodziców.

Wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Ostatni wspólny film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego.

Patryk Vega, prezentuje bezkompromisowe uderzenie w polską służbę zdrowia. W tym filmie żadna scena nie jest wymyślona.

Zapraszamy na nowy sezon wydarzeń z cyklu WYSTAWA NA EKRANIE oraz ART BEATS. 

Twój Vincent to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie.  Został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie przemalowana w technice olejnej. W projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.